Deň detí

BARDEJOV-POŠTÁRKA 13. jún 2024 // V tento deň pastorační pracovnici si prichystali výnimočný program pre detí. Na návštevu prišla skupinka mladých chovateľov exotickej ary z Arakova.

Po krátkej prednáške, odvážne deti, ale aj učitelia mohli vstúpiť priamo medzi týchto papagájov a odfotiť sa s nimi.

V priestoroch telocvične si zas mohli žiaci vyskúšať s tanečným inštruktorom rytmiku a jednoduché kroky ľudového tanca.


 

ČO JE TO CCIT?

COMITE CATHOLIQUE INTERNATIONAL pour le TSIGANES čo aj znamená: Združenie, ktoré spája ľudí všetkých kultúr, jazykov, náboženstiev a ideológií.

Združuje ľudí, Rómov, Sintov, kočovníkov, kňazov, rehoľníkov, laikov, ktorí sa zaviazali alebo sa chcú zaviazať k spoločnej ľudskej a evanjelizačnej ceste s Rómami a popri Rómoch.

Viac sa dočítate na stránke alebo v našej sekcií.


 

Príprava tričiek

VEĽKA LOMNICA  12.  jún  2024   //   Animátori si spoločne pripravovali potlače na svoje tričká, vďaka ktorým sa už toto leto odlíšia od ostatných počas akcií v stredisku vo Veľkej Lomnici.

Tieto kreatívne trička sa využijú na rôznych výletoch, stretkách, táboroch alebo aj na spoločných omšiach.


 


 

Tanečný workshop

JAROVNICE 11. jún 2024 // Mladí z Jarovníc sa vybrali na spoločný tanečný workshop, na Muráni.

Skvelý deň, skvelí mladí ľudia a skvelá sestra Jaroslava, ktorá v ten deň oslávila aj svoje narodeniny. A skvelá je aj sestra Ester! Šťastlivo a bezpečne doviezla všetkých do Muráňa a späť. 


 

Talentová súťaž

KRÍŽOVÁ VES  10. jún  2024  //  Na súťažnej prehliadke sa zišlo mnoho talentov v speve, tanci i v prednese prózy. Porotcovia (p. kaplán Miroslav, Martina Troppová a Dáša Lunterová ) vybrali zo 16 súťažiacich víťazov.

Arianu za tanečnú choreografiu, Tomáša za spev s hudobným doprovodom a Onura Horvátha za najlepšie precítený spevácky prejav. Mimoriadnu cenu poroty za umelecký prednes dostala Nela Gáborová. 


 

MDD a olympijské hry

LOMNIČKA  9.  jún  2024  //  V spolupráci so ZŠ s MŠ Lomnička sa centrum premenilo pri príležitosti MDD na jeden krásny úľ plný včielok. Pani učiteľky špeciálnych tried pripravili pekný program pre svoje deti.

V tento deň mali aj "Olympijské hry" druháci. Vyše 100 detí sa zúčastnilo stretnutia a besedy s pozvaným včelárom a spolu si zasúťažili i zatancovali.


 


 

Doučovanie angličtiny

JAROVNICE  8. jún  2024  //  V Jarovniciach majú zo štipendistov radosť. S nadšením a entuziazmom sa s chuťou učia anglický jazyk s ktorým im pomáha pracovník Matúš. 


 

Divadlo

KRÍŽOVÁ VES   6.  jún  2024  //   "Najkrajší kvet" v podaní mladých divadelníkov z Detského divadelného súboru Gašparko z Lendaku odštartoval v CCVČ program pre deti. Výsledkom tvorivej dramatiky a takmer profesionálneho hereckého výkonu bolo milé predstavenie poviedky od Bruna Ferrera.

Mladý princ v túžbe vybrať si správnu nevestu daroval každej vydajachtivej dievčine jedno semienko, aby z neho za 6 mesiacov vypestovala kvet. Tá ktorá vypestuje Najkrajší kvet bude jeho nevestou a kráľovnou. Dievčatá netušiac princov skrytý trik, využili všetko možné, aby priniesli ten najkrajší kvet. Bola to náročná úloha pre všetkých, zvlášť pre  slúžku Katku, ktorej v kvetináči nič nevyrástlo ani po 6 mesiacoch. Dievčatá sa predbiehali a predvádzali svoje "vypestované" kvietky. Okrem smutnej Katky.  Jej úprimnosť však v závere vyzdvihol sám princ, ktorý odhalil skutočnosť, že všetky semienka boli uvarené a teda nič z nich nemohlo ani vyklíčiť.  Vydaja chtivé dievčatá  tak boli odhalené a zahanbené.

Poučenie pre všetkých: všetko nečestné bude raz odhalené a "odmenené".


 

FESTROM 2024

SIGORD  6. jún  2024  //  GRM Sigord pozýva všetkých tento rok už 15. júna do Hanušoviec nad Topľou na obľúbený rómsko-slovenský kresťanský festival FESTROM.

Téma tohtoročného FESTROM-u je "Radisaľuvas andro Del", teda "Radujme sa v Bohu".

Dajte o tomto festivale vedieť vašim známym a príďte spolu s nimi zažiť Božiu prítomnosť na tomto festivale.

Teší sa na vás celý organizačný tím.

 


 

Animátorská škola pre chlapcov

SIGORD  5. jún  2024  //  V centre Savore Sigord sa konala animátorská škola pre chlapcov z Gréckokatolíckej Rómskej misie (GRM).

Hlavnou témou stretnutia bol príbeh o spravodlivom a vernom Noemovi. Chlapci sa tiež naučili stavať prístrešky, získali nové vedomosti a zručnosti na rôznych stanovištiach.